ARKO.LT/archyvas-arko-statybiniai-blokai-vartotoju-lojaluma-uzsitarnauja-tvirtumu-ir-silumine-inercija.htm

Archyvas: ARKO statybiniai blokai vartotojų lojalumą užsitarnauja tvirtumu ir šilumine inercija

SUBMENIU

ARKO statybiniai blokai vartotojų lojalumą užsitarnauja tvirtumu ir šilumine inercija

2019-02-24

ARKO statybiniai blokai vartotojų lojalumą užsitarnauja tvirtumu ir šilumine inercija

2018 metai prasidėjo sugriežtintais statybos reikalavimais visiems, kas naujų statybos leidimų prašo po sausio 1 dienos arba po šios datos pradeda statybos darbus, kuriems neprivalomi statybą leidžiantys dokumentai – naujai statomų pastatų energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A+. Šie reikalavimai susieti su Europos Sąjungos tikslu jau 2020 metais bent 20 proc. padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Kintantys reikalavimai pirkėjus paskatino ieškoti patikimų ir gerai žinomų statybinių prekių tiekėjų, siejamų su gaminiams keliamų reikalavimų ir parametrų atitikimu.

ARKO statybinių blokų gamintojas metiniuose veiklos rezultatuose stebi ryškią pardavimų augimo tendenciją.

„2018 metais ARKO blokų pardavimai, palyginti su 2017 metais, augo net 14 procentų. Vienas pagrindinių tai nulėmusių veiksnių yra mūsų įmonės sukurtos produkcijos tinkamumas užtikrinti naujiems pastatams keliamus energinio naudingumo reikalavimus. Būtent dėl mūsų ilgametės patirties ir patikrintų standartų klientai išskiria ARKO kaip labiausiai žinomą statybinių blokų ženklą“, – sako ARKO statybinių blokų gamintojas.

Augantis statančiųjų lojalumas – dėl svarbiausių savybių

Praėjusių metų paskutinį ketvirtį atliktas „Spinter research“ statybinių blokų gamintojų palyginimo ir jų prekių ženklų vertinimo tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė respondentų, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties, žino ARKO kaip statybinių blokų gamintoją. Pagrindinė to priežastis – ši statybinė medžiaga atitinka Lietuvoje keliamus  kokybės standartus visose 8 jos vertinimo kategorijose: tvirtumo, didelės šiluminės inercijos, geros garso izoliacijos, ekologiškumo, atsparumo ugniai, ilgaamžiškumo, vandens įgeriamumo ir tikslių matmenų.

Tyrimo rezultatai oficialiai patvirtino, kad vartotojai pastebi ir itin vertina statybinių medžiagų kokybę. Respondentų, labiausiai pabrėžiančių statybinių blokų tvirtumą, šiluminę inerciją, garso izoliaciją, vandens įgeriamumą ir tikslią formą, atsakymai parodė, kad įmonės statybinių medžiagų savybių kokybės vertinimas per metus pakilo net 3–8 procentais. Siekdama ir toliau atitikti klientų lūkesčius, įmonė 2019 metais investuoja į medžiagų gamybos procesų atnaujinimą ir modernizavimą.

Pirkėjai, architektai ir statytojai ypač akcentuoja ARKO statybinių blokų tvirtumą ir šiluminę inerciją. Šių blokų tvirtumo lygis užtikrina ne tik pastato tvirtumą ir saugumą, bet ir leidžia taupyti lėšas statyboms. Tyrimo metu beveik trečdalis visų respondentų nurodė, jog ARKO blokai geriausiai iš visų šios statybinės medžiagos prekių ženklų atitinka tvirtumo kriterijų ir beveik trigubai lenkia artimiausią konkurentą.


Prekių ženklų vertinimas pagal savybes (Duomenys „Spinter research“)

Nė kiek ne mažiau svarbi ir aktuali šiluminės inercijos savybė, kurią kiekvienas lengvai įvardija kaip žiemą kambariuose palaikomą šilumą ir galimybę vasarą komfortiškai gyventi iki lauko temperatūros neprikaitintuose kambariuose. Tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai dėl šios savybės irgi itin įsimena ARKO statybinius blokus ir juos renkasi. Be to, vis aktyviau pereinant prie A+ klasės pastatų statybos pagal Europos Sąjungos nurodymus, bendrovės gaminami statybiniai blokai ir šią užduotį padaro lengvai įgyvendinamą.

Aiški pridėtinė vertė

Įmonės atstovai taip pat akcentuoja, kad įmonės statybinės medžiagos vartotojui suteikia ir išskirtinę pridėtinę vertę – ARKO statybiniai blokai itin gerai atitinka ekologiškumo standartus. LR Sveikatos apsaugos ministerijos Radiacinės saugos centre atliktų tyrimų duomenimis, šie statybiniai blokai ne tik atitinka visas higienos normas, bet ir yra laikomi vienais ekologiškiausių blokų vertinant jų gamybines žaliavas.

Sprendimas gyventi šių iš ekologiškų blokų pastatytuose namuose turi pozityvios įtakos alergiškų asmenų gyvenimo kokybei.

Tyrimą įmonės AB „SKV“ užsakymu 2018 m. spalį atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter research“.