ARKO.LT/arko-blokai-a-klases-namu-statyboje.htm

Arko blokai A klasės namų statyboje

SUBMENIU
ARKO BLOKAI A KLASĖS NAMŲ STATYBOJE


ARKO BLOKAI PASYVIEMS NAMAMS

Galiojantys teisės aktai numato, kad nuo 2016 11 01 d naujai statomų pastatų energetinis naudingumas turės būti ne žemesnis nei A klasės. Nuo 2018 m. sausio 1 d. bus taikoma ne žemesnė nei A+, o nuo 2021 m. sausio 1d. – ne žemesnė nei A++ klasė.
Šiuo metu jau yra pastatytas Pirmasis Lietuvoje vienbutis gyvenamasis namas Vilniuje, kuris sertifikuotas Vokietijos Pasyvaus namo institute (PHI). Namo statybai iš visų Lietuvoje naudojamų kaip labiausiai tinkami pasirinkti ARKO M24 blokai.



Namo nuoroda Pasyvaus namo instituto duomenų bazėje http://www.passivhausprojekte.de/#d_4676
Projekto autorius: architektas Rimvydas Adomaitis.

Architekto Rimvydo Adomaičio komentaras, kodėl buvo pasirinkti ARKO blokai šio namo statybai

„Renkantis sienų konstrukcines medžiagas svarbu suvokti kaip funkcionuos Jūsų pastatas. Gyvenamiesiems namams, kuriuose nuolatos gyvenama, sienų laikančiai konstrukcijai labiausiai tinka didelę šiluminę talpą turinčios medžiagos, kurių tankis 1100 ÷ 1500 kg/m3. Tai yra labai svarbu, nes didelės sienų masės konstrukcija yra inertiška ir užtikrina pastovesnį klimatą esant temperatūriniams svyravymams. Toks namas žiemą lėčiau atvėsta, o vasarą – lėčiau įkaista. „

Konstruktoriaus Karolio Baryso komentaras:

„ARKO M24 blokuss konstrukciniu požiūriu pasirinkome dėl didelio blokų stiprio ir tikslių matmenų. Blokų mūro eilių aukštis 200mm, todėl lengviau suderinti angų altitudes. Blokų plotis ir aukštis puikiai suderinamas su dauguma gamyklinių sąramų ir dėl didelio blokų tankio, po sąramomis nereikia betonuoti atraminių padėklų. Mūrijant kampus gauname kokybišką mūro perrišimą, nes blokų ilgis 340mm. Blokus mūrijant klijais 4 – 5 kartus sumažėja rišamosios medžiagos poreikis, dėl plonos siūlės gerėja sienos stiprumo savybės.“

Energetiškai efektyvaus namo projektavimas reikalauja betarpiško architekto ir konstruktoriaus bendradarbiavimo. Pagal turimą namo viziją arba projektinius pasiūlymus reikia parinkti pagrindines laikančias konstrukcijas, o tada tiksliai projektuoti, sprendžiant visus mazgus. Tokiems pastatams netinka dažnas lietuvių pasirinkimas: pirmiausia projektuoti architektūrą, o gavus statybos leidimą ieškoti konstruktoriaus ir tada galvoti kaip reikės pastatyti namą. Čia negali likti neišspręstų neaiškių mazgų, paliekamų statybininkams spręsti.

Todėl džiaugiamės, kad šį namą projektavo asmenys, kurie yra sertifikuoti Passive Hause Instituto.



Daugiau informacijos apie šį namą galima rasti svetainėje taupusnamai.lt ir https://www.facebook.com/taupusnamai/

Šiame name savininkai apsigyveno 2016 m. ankstyvą pavasarį, tad kaip jiems sekasi šiame name gyventi, galesime informacija pateikti po kokių metų, nes tik tada bus galima vertinti Pasyvaus namo visus privalumus ir savybes.

Pateikiame keletą statybų nuotraukų:


Vienintelio gyvenamojo vienbučio pasyvaus namo brėžiniai PDF formatu:
Namo pjūvis
Pasyvaus namo brėžinys 1
Pasyvaus namo brėžinys 2