ARKO.LT/archyvas-irankiai-kurie-palengvis-muro-statybos-darbus.htm

Archyvas: įrankiai, kurie palengvis mūro statybos darbus

SUBMENIU

Įrankiai, kurie palengvins mūro statybos darbus!

2014-02-14

Su tinkamais statybos įrankiais, statybos mūro darbai gali būti greitesni net 3 kartus!

Platesnė informacija apie Naujus statybos įrankius pateikiama straipsnyje.

Įrankiai silikatiniams ARKO blokams kelti

 

Tankaus silikatbetonio blokams pernešti ir pakelti yra naudojami specialūs įrankiai. Šie įrankiai prisitvirtina prie bloko kiaurymių, paliktų gamybos metu. Statybos aikštelėse nešiojimui yra naudojami kelių tipų įrankiai: bloko griebtuvai, užgriebiantys bloką ir prisitvirtinantys prie jo dviem kojelėmis, ir nauji įrankiai, atsiradę statybose tik šiais metais, kurie lengvai užsikabina bloko kiaurymėje išsikišančiais dantukais.

Šis blokų griebtuvas yra lengvai įtvirtinamas, tam reikia tik vienos bloko kiaurymės, o išsikišantys dantukai patikimai įsitvirtina joje. Įtvirtintą bloką galima pernešti, perkelti į norimą vietą. Su šiuo  blokų griebtuvu lengva greitai pakelti ir pastatyti į vietą blokus, darbo našumas padidės keletą kartų.

Mūrijant sieną iš didesnių ir sunkesnių M18 ir M24 ARKO blokų, naudojami du griebtuvai. Jie įstatomi į dvi kiaurymes.

 

Naudodami šiuos įrankius mūro darbus atliksite žymiai sparčiau.

 

Įrankiai skiediniui paskleisti

 

Dažnai statybininkams sunku be pagalbinių priemonių paskleisti ploną skiedinio sluoksnį ant blokų, Lietuvos rinkoje iki šiol buvo sunku rasti atitinkamus įrankius, kurie padidintų darbo našumą  ir sumažintų klijų išeigą. Plonasluoksniam skiediniui  paskleisti ant blokų geriausiai tinka plonasluoksnio skiedinio klojimo dėžutė. Į dėžutę skiedinys pilamas iš maišymo talpos perkeliant skiedinio dalį kaušu ar mente. Klojimo dėžutė yra skirta plonam skiedinio sluoksniui formuoti ant horizontaliai sudėtų blokų eilės.

 

Pripildžius skiedinio dėžutės talpą paruoštu naudojimui plonasluoksniu skiediniu yra atidaroma apatinė dėžutės lentyna ir, perstumiant klojimo dėžutę blokų paviršiumi, ant blokų paskleidžiamas skiedinys.

Skiedinys ant blokų skleidžiamas tolygiai, plonomis lygiomis juostelėmis (po dvi juosteles blokų eilės šonuose). Taip skleidžiant mišinį jis nepatenka į blokų kiaurymes, kurios yra blokų viduryje. Paskleidus mišinį ant blokų yra dedama kita blokų eilė. Darbo našumas padidėja 3 kartus. Sienos lygumas ir vertikaliai, ir horizontaliai tikrinamas gulsčiuku, o reikiamas korekcijas galima atlikti guminiu plaktuku. Kiekviena kita blokų eilė dedama ant prieš tai išlygintų blokų eilės, blokai dedami nuleidžiant juos iš viršaus. Kiekvienas blokas stipriai prispaudžiamas prie jau esančio bloko eilėje taip, kad jie vertikalioje plokštumoje susijungtų iškyšomis ir įdubomis (neužpildant vertikalių siūlių klijų mišiniu).

Plonasluoksnio skiedinio klojimo dėžutės yra pagamintos iš aukštos kokybės nerūdijančio plieno. Šių dėžučių plotis priklauso nuo naudojamų blokų pločio.

 

Mūro iš plonasluoksnio skiedinio privalumai

Mūras iš blokų ir plonasluoksnio skiedinio yra stipresnis nei mūras su tradiciniu kalkių-cemento skiediniu.

Mūras su plonasluoksniu skiediniu yra lygus. Kadangi mūro blokų matmenų nuokrypiai labai nedideli (± 1 mm aukščiui ir ± 2 mm ilgiui bei  pločiui), siena sumūrijama labai lygiai, todėl sieną iš vidaus pakanka nutinkuoti 2-3 mm storio gipsinio tinko sluoksniu ir po to galima dažyti ar klijuoti tapetus, o klijuoti plyteles galima tiesiog ant blokų.

Dėžutės klijams yra pritaikytos pagal blokų matmenis: 120 mm, 150 mm, 180 mm, 240 mm.

 

 

Statybas kelis kartus paspartinančių įrankių galite įsigyti iš ARKO blokų pardavėjų. Daugiau informacijos www.arko.lt

Arba telefonu +37052322498