ARKO.LT/archyvas-ka-butina-zinoti-pries-renkantis-statybinius-blokus.htm

Archyvas: ką būtina žinoti prieš renkantis statybinius blokus

SUBMENIU

Ką būtina žinoti prieš renkantis statybinius blokus?

2013-06-27

Kiekvienas norime turėti jaukius ir ilgaamžius namus. Todėl nusprendę pasistatyti savo gyvenamąjį būstą neabejotinai ieškosime tik patvarių ir kokybiškų medžiagų. Ypač tai svarbu renkantis statybines medžiagas sienų statybai, todėl būtina žinoti, kaip pasirinkti tinkamą statybinį gaminį, kad rezultatu liktumėte patenkinti tiek jūs, tiek jūsų šeima.

Kiekvienas norime turėti jaukius ir ilgaamžius namus. Todėl nusprendę pasistatyti savo gyvenamąjį būstą neabejotinai ieškosime tik patvarių ir kokybiškų medžiagų. Ypač tai svarbu renkantis statybines medžiagas sienų statybai, todėl būtina žinoti, kaip pasirinkti tinkamą statybinį gaminį, kad rezultatu liktumėte patenkinti tiek jūs, tiek jūsų šeima.

Blokų kokybė ir tvirtumas

ARKO blokus savo būsto statybose jau išbandę žmonės gali patvirtinti, jog blokai tikrai atitinka svarbiausius kriterijus, keliamus būtent nepriekaištingai sienų kokybei. Tai tvirtumas, ilgaamžiškumas, garso izoliacija. Be to, blokai gerai išlaiko šilumą, apsaugo nuo triukšmo, yra atsparūs tiek ugniai, tiek šalčiui. Suprasdami, kad klientas visada ieško ne tik kokybiškos prekės, bet ir nori ją įsigyti už prieinamą kainą, orientuojamės ir į statybos sąnaudų mažinimą. Objektyvių tyrimų duomenimis, sienos iš ARKO blokų gali būti plonesnės, dėl to sutaupoma medžiagų. Dėl matmenų tikslumo mažiau lėšų teks išleisti vidaus apdailai, dėl blokų tvirtumo – tai vieni iš tvirčiausių rinkoje siūlomų blokų.

Nepriekaištingas statybos grandžių darbas

Namo statybos procese dalyvauja keletas grandžių, kurių kiekviena ir lemia, ar statomo namo sienos bus tvirtos ir ilgaamžės. Taigi, svarbiausios grandys yra:

  • projektuotojas,
  • pasirinktos statybinės medžiagos,
  • darbus vykdantis rangovas,
  • statomo objekto techninę priežiūrą atliekantis asmuo.

Jei kuri nors iš šių grandžių tinkamai neatliks savo funkcijų, pridarys klaidų arba nepastebės nukrypimų nuo projekto, galutinis rezultatas tikrai bus ne toks, kokio tikėjotės. Pavyzdžiui, jei projektuotojas neįvertins visų veikiančių apkrovų, tai padarytos klaidos atsilieps sienų būklei. Jeigu statybinė medžiaga bus užsakyta mažesnio stiprio – didelė tikimybė, kad namo sienose atsiras įtrūkimai. Jei rangovas nekokybiškai atliks darbą, tai anksčiau ar vėliau padarytos klaidos turės įtakos sienų ilgaamžiškumui. Ypač svarbu žinoti, kad tik nuo kvalifikuotos statomo objekto techninės priežiūros priklauso tai, ar statydami namą išvengsite nepageidaujamų pasekmių.

Teisingas stiprio klasės pasirinkimas

Jeigu Jūs statote namą ir statybines medžiagas bei gaminius užsakote pats, tiksliai įvardinkite, kokių techninių parametrų ARKO blokų pageidaujate ir būtinai patikrinkite, ar tai, ką užsakėte atitinka įrašus ant gauto gaminio pakuotės. Ant kiekvienos ARKO blokų pakuotės yra informacinė juosta, kur pateikiama ne tik stiprio klasė, blokų išmatavimai, bet ir visa kita reikalinga informacija apie blokus. Net ir tuo atveju, kai statybinių medžiagų paieška ir užsakymas patikėtas rangovui, techninę priežiūrą vykdantis specialistas (statybų užsakovas) turi būtinai patikrinti, ar pristatyti būtent reikiamų parametrų ir tinkamo stiprio klasės silikatiniai blokai, kurie ir numatyti projekte.

Pateikiame, kaip atrodo informacinė juosta ant ARKO blokelių paletės  

 

I eilutė

1397- CPD-0138 – gamybos kontrolės sistemos sertifikato numeris
AB SILIKATAS – gamintojas
M18 – gaminio pavadinimas
340 x 180 x 198 – gaminio matmenys (ilgis, plotis, aukštis)
I KAT. – gaminio kategorija
10 ST. KLASĖ – stiprio klasė

II eilutė

LST EN 771-2 – Silikatinių mūro gaminių atitikties standartas
2012-08-29 – pagaminimo data
010 – partijos numeris
12,9 N/MM2 – vidutinis gniuždymo stipris
60 VNT. – blokų skaičius ant padėklo
1 035 KG (- 3… + 5) % – svoris (± paklaida)

Ir pabaigai: blokus rinkitės pagal stiprumą, nes jų funkcija – laikyti apkrovas. Kita vertus, visi darbai turi būti atlikti pagal projektą, statybinės medžiagos turi atitikti dokumentaciją, o statybininkai privalo nepriekaištingai atlikti savo darbą.  

AB „Specializuota komplektavimo valdyba“

Tel. + 370 5 232 24 98

El. paštas info@arko.lt