ARKO.LT/archyvas-kaip-pastatyti-taupu-vienbuti-ar-dvibuti-nama-is-blokeliu.htm

Archyvas: kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių

SUBMENIU

Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?

2015-06-15

Svarbiausia – namo sandarumas

Viktorija, kurios šeima rengiasi statyti šeimos namą, įsitikinusi, kad šykštus moka du kartus, todėl ji nelinkusi taupyti šilumos ir garso izoliacijai. Pasak UAB „Descon“ direktoriaus konstruktoriaus Mindaugo Dagio, individualus namas nėra labai sudėtingas statinys, todėl sienos gali būti iš bet kokių konstrukcijų – medinių, mūrinių, gelžbetoninių.

„Atkreipčiau dėmesį į svarbiausią dalyką – tai namo sandarumas. Jeigu pasirinktume medinį ar karkasinį namą, sandarumo taip pat galime pasiekti, bet tai daugiau kainuos ir reikės labai aukštos kvalifikacijos statybininkų, – sako M. Dagys. – Jei tai būtų mūras, blokeliai, tai išspręsti šiuos klausimus būtų paprasčiau“.

Silikato blokeliai – ekologiška ir tvirta medžiaga

Atsižvelgiant į profesionalų nuomonę, diskusijoje dalyvavusiai Viktorijai pasirinkta namą statyti iš AB „Silikatas“ blokelių ir apšiltinti „Paroc“ akmens vata. Tokį pasirinkimą lėmė ARKO ir PAROC savybės ir ilgametė patirtis.

Pasak AB „Silikatas“direktoriaus Vytauto Česnausko, silikatiniai blokeliai ARKOgaminami iš vietinių ekologiškų medžiagų – smėlio, kalkių ir vandens. Silikatiniai gaminiai formuojami presais, naudojant 15–20 MPa slėgį, o kietinami autoklavuose, naudojant 0,8–1,3 MPa slėgį, sočiųjų garų aplinkoje. Kietinimo ciklas užtrunka 10–14 valandų. Esant hidroterminėms sąlygoms autoklave, smėlis reaguoja su kalkėmis, sudarydamas didelio stiprio cementuojančią medžiagą – kalcio hidrosilikatus. Susidarę kalcio hidrosilikatai suriša smėlio grūdelius į monolitą.

„Mes gaminame įvairaus12, 15, 18, 24 cm pločio blokelius, kurie skirtine tik pramoninių ar daugiaaukščių pastatų sienoms, bet ir pertvarinėms sienoms“– kalbėjo V. Česnauskas.

Naudojant blokelius, taupomas laikas ir medžiagos

Paprastai užsakovui yra aktualus statybos greitis, nes kuo statyba trunka ilgiau, tuo ji kainuoja daugiau. Šiuo požiūriu, silikato blokeliai yra nepakeičiami, nes, užuot naudojus keturias ar penkias plytas, užtenka vieno blokelio.

„Kita vertus, jei plytas tik mūrijame, tai blokelius pagrinde klijuojame plonasluoksniu skiediniu. Blokeliai yra labai tikslių matmenų, todėl galime naudoti plonasluoksnį skiedinį, kurio siūlė siekia 2 mm, tuo tarpu plytų mūro siūlė yra 10-12 mm. Tai reiškia, kad naudojama daugiau skiedinio ir pats procesas užima daugiau laiko, susidaro daugiau šiukšlių, reikalingos maišyklės – kalbėjo V. Česnauskas. – Mūrijant plytas skiediniu užpildomos horizontalios ir vertikalios siūlės, tuo tarpu ant ARKOblokeliodedame 2 mm storio skiedinį tik ant horizontalių siūlių, nes vertikalių siūlių užpildyti skiediniu nereikia.Tai turi teigiamos įtakos namo sandarumui ir statybos proceso greičiui. Juk kuo didesnės siūlės, tarpai, tuo sandarumas labiau pažeidžiamas“.

Visi ARKO blokų matmenys atitinka leidžiamuosius matmenų nuokrypius gaminiams, skirtiems mūrui su siūle iš plonasluoksnio skiedinio, matmenų nuokrypiai siekia apie 1 mm.Esant lygiai sienai, paprasčiau ir pigiau ją tinkuoti. „Blokelis yra tvirtas, pranašesnis už plytas ar paprastą mūrą“, – diskusijoje kalbėjo bendrovės „Silikatas“ direktorius V. Česnauskas.

Pasak V. Česnausko, bendrovė gali sukomplektuoti užsakovui ne tik reikiamus statybai ARKO blokelius, bet ir papildomas priemones, kaip, antai: blokeliams skirtus MITTO klijus arplonasluoksnio skiedinio klojimo dėžutes skirtingo pločio blokams. Visa tai komplektuojama tiesiog bendrovės „Silikatas“ gamykloje.

Garso izoliaciją gerina ir blokelių klijai

Užsakovams aktuali ne tik šilumos, bet ir garso izoliacija.Kaip sakė diskusijos pašnekovas AB „Silikatas“ direktorius V. Česnauskas, silikatiniai ARKO blokeliai yra didelio tankio – 1310-1500 kg/kub. m.„Kuo didesnis tankis, tuo didesnė šiluminė inercija (talpa), tuo mažiau kambario temperatūra priklauso nuo lauko temperatūros pokyčių: žiemą – kambariuose palaikoma šiluma, o vasarą sienos neleidžia įkaitinti kambarių iki lauko temperatūros, pavyzdžiui, 30 laipsnių“, – sakė V. Česnauskas.

Didelis blokelių tankis turi įtakos ir geram garso izoliavimui. „Silikato“ gaminamas 24 cm pločio blokelis izoliuoja 56 decibelų garsą. Tai puikus rezultatas. Tačiau blokelis konstrukcijoje naudojamas ne vienas, o su apšiltinimo medžiaga – iš išorės, tinkuojama – iš vidaus, tankis didėja, tad pasiekiama ir aukščiausia garso izoliacija.

Silikatiniai blokeliai yra ne tik ypač tvirti, bet ir visiškai nedegūs. Namų gyventojams tai turėtų būti svarbu, nes ištikus gaisrui jie turi pakankamai laiko ne tik patys išeiti, bet ir spėti pasiimti būtinus daiktus. Tyrimais nustatyta, kad mūrinio namo gyventojai turi nuo 120 minučių iki 240 minučių laiko – sienos atlaikys. Atsparumas ugniai – tai kiek laiko esant gaisrui, sienos išlaiko tvirtumą arba paprasčiau sakant, jeigu kilo už sienos gaisras, per kiek minučių būtina išeiti iš pastato

Statant sieną iš blokelių, sudėtinga ją pastatyti blogai

Kalbėdamas apie darbo su blokeliai specifiką ir atsakydamas į klausytojų klausimus, statybų bendrovės „Verslo ekspresas“ direktorius AndrėjusKožemiakinas pastebėjo, kad, statant sieną iš ARKO blokelių, sudėtinga sieną pastatyti blogai, su plyšiais, nesandarią. „Svarbu yra tinkamai padaryti pirmąsias eiles. Kadangi siūlė tarp blokelių yra maža, ji nesitraukia“, – dalijosi savo patirtimi statybininkų atstovas. A. Kožemiakinas akcentavo pirmųjų blokelių eilių svarbą. Nuo to, kaip bus sumūryti pirmieji blokeliai, priklausys ir visos sienos kokybė. Dirbant su blokais statybininkams svarbu turėti tinkamus įrankius, kad darbas vyktu greičiau ir kokybiškiau.

„Pas mus pirkdami blokelius galite nusipirkti specialias dėžutes ir įrankius, kurie padės kokybiškai padaryti ir labai pagreitins darbo procesą. Parduodami produktą, siūlome priemones, kuriomis galima pasiekti gerą rezultatą – tai ne vien dėžutės,  blokelių klijai ir tinkai. AB „Silikatas“ siūlo klientams kartu su blokeliais sukomplektuoti visą reikiamą asortimentą“, – siūlė sprendimo būdus ir kokybės garantą V. Česnauskas. Pritardamas gamintojų atstovui, A. Kožemiakinas akcentavo, kad statybininkas, dirbdamas su viena ar kita medžiaga, turi naudoti ir tinkamus tam produktui įrankius. Šie įrankiai, dalijosi statybų bendrovės vadovas, ne tik spartina darbą, bet ir tolygiai paskirsto medžiagas – blogai padaryti tampa sudėtinga.