ARKO.LT/archyvas-kokybes-komforto-ir-saugumo-pranasumas.htm

Archyvas: kokybės, komforto ir saugumo pranašumas

SUBMENIU

Kokybės, komforto ir saugumo pranašumas

2018-04-27

Statybų industrijos profesionalai nuolatos ieško būdų, kaip sukurti tvirtą, energiškai efektyvų ir saugų pastatą. Todėl atsiranda būtinybė rasti ir patikimą medžiagą, kuri ne tik atlaikytų laiko bei klimato veiksnius, bet ir užtikrintų absoliutų būsimų gyventojų komfortą.

Skeptikai paklaustų, ar tokia statybinė medžiaga iš viso egzistuoja? Taip. Optimaliu sprendimu gali tapti silikatiniai blokai. Blokas yra tvirta ir efektyvi statybinė medžiaga, kokybės pranašumu pralenkianti daugumą statybinių medžiagų.

Energinis efektyvumas

Lietuvoje, pradėjus statyti energiškai efektyvius pastatus, iš naujo įvertintos šilumine inercija išsiskiriančios statybinės medžiagos. Tad nieko keista, kad profesionalūs statybininkai, rinkdamiesi medžiagas B, A, ir A+ klasės pastatams, dažnai atkreipia dėmesį į silikatinius blokus, tokius kaip blokai ARKO.

Didelio tankio medžiagos padeda patalpose išlaikyti optimalią temperatūrą. Kuo didesnis tankis, tuo didesnė šiluminė inercija, tuo mažiau kambario temperatūra priklauso nuo lauko temperatūros pokyčių: žiemą – kambariuose palaikoma šiluma, o vasarą sienos neleidžia įkaitinti kambarių iki lauko temperatūros. Mūro blokų ARKO tankis – vienas didžiausių, palyginti su statybiniais kitų rūšių blokais, – 1310-1600 kg/m³.Tvirtumas ir kiti kokybės faktoriai


Ekologiški, ugniai ir drėgmei atsparūs blokai ARKO yra ilgalaikiai ir nepakitę išlieka ilgiau nei 100 metų. Tai ypač svarbu, juk sienos stiprumas tiesiogiai priklauso nuo bloko tvirtumo.

Tvirtumas yra pagrindinė blokų savybė, nurodoma atitikties deklaracijoje: vidutinis stipris gniuždant. Gniuždomasis mūro blokų ARKO stipris – nuo 7,5 iki 20 MPa. Taigi jie yra tvirtesni už keramzitbetonio, akytojo betono ir kitus blokus (jeigu blokai nėra užtektinai stiprūs, juos reikia papildomai sustiprinti, o tam eikvojami žmogiškieji ir materialieji ištekliai). Tvirti didelio tankio blokai garantuoja saugumą, patogų gyvenimą ir sutaupytas lėšas. Statant iš tvirtų mūro blokų, nebūtina papildomai tvirtinti sienų montuojant perdangas, remiant tradicinius stogus ar įrengiant stabilius laiptus. Puiku tai, kad 2-3 aukštų namus galima mūryti iš ARKO M18 18 cm storio blokų (renkantis kitų gamintojų – tektų naudoti 25 cm ir storesnius). Todėl blokai ARKO padeda sutaupyti net 28 % mūro!

Taip pat svarbu paminėti, kad blokams ARKO būdinga ir puiki garso izoliacija. Dėl tankio šie blokai gerai apsaugo nuo miesto šurmulio, triukšmaujančių kaimynų ir kitokio oru sklindančio triukšmo. Pavyzdžiui, 24 cm storio iš blokų ARKO sumūryta tinkuota siena izoliuoja 56 dB triukšmą.

Kvadratinio metro kaina

Paprastai betono, plytų ir mūro blokų išeiga dažniausiai skaičiuojama kubiniais metrais ir pagal tai lyginama medžiagų kaina. Tačiau tokia metodika nėra tiksli. Namo sienos kainą vertėtų skaičiuoti lyginant mūro medžiagos ne kubinio, bet kvadratinio metro kainą. Jeigu siena mūrijama iš storesnių ir ne tokių tvirtų blokų, bus sunaudojama daugiau kubinių metrų blokų negu mūrui naudojant plonesnius, bet tvirtesnius blokus. Taigi kainas reikia lyginti tik kvadratiniais metrais!

Tradicijos, garantuojančios kokybę

Šiemet AB „Silikatas“ gamykla švenčią 64 metus ir, remdamasi kokybe bei pasitikėjimu grįstomis vertybėmis, siekia tapti pirmaujančia silikatinių mūro produktų gamintoja Lietuvoje.

Structum, 2018 05