ARKO.LT/archyvas-namo-sienos.htm

Archyvas: namo sienos

SUBMENIU

Namo sienos

2007-03-01

Turėti namą – labai svarbus sprendimas. Namo statyba – tai nuolatinis įvairių variantų svarstymas ir galutinis pasirinkimas. Kiekvienas žingsnis turi savo estetinę, funkcinę ir finansinę prasmę bei įtaką galutiniam rezultatui…… Nors daugelį problemų pavesite spręsti specialistams, turėtumėte pasirinkti tinkamą sienų mūrą, kurio stabilumo, gyvenimo kokybės ir ilgaamžiškumo rodikliai Jus tenkintų

Turėti namą – labai svarbus sprendimas. Namo statyba – tai nuolatinis įvairių variantų svarstymas ir galutinis pasirinkimas. Kiekvienas žingsnis turi savo estetinę, funkcinę ir finansinę prasmę bei įtaką galutiniam rezultatui. Kai kuriuos klaidingus arba netikslius sprendimus bus galima pakeisti ir ateityje (pvz., langų ar interjero keitimas), kiti sprendimai (pvz., sienų mūras ar pamatai) nepataisomi. Užsakydami projektą turite žinoti, iš kokios medžiagos bus mūrijamos laikančiosios sienos. Nors daugelį problemų pavesite spręsti specialistams, turėtumėte pasirinkti tinkamą sienų mūrą, kurio stabilumo, gyvenimo kokybės ir ilgaamžiškumo rodikliai Jus tenkintų.

Iš ko mūryti sieną rekomenduoja specialistai?

Galimi įvairūs variantai. Vienas geriausių  – tai ARKO mūro blokai. Pagal technines savybes jie yra mūro sienų blokų lyderiai.

Kokios pagrindinės techninės savybės lemia renkantis mūro medžiagą?

Viena svarbiausių techninių mūro savybių yra tankis, nuo kurio priklauso šios sienos savybės:

  1. Sienos tvirtumas. Tai labai svarbu kalbant apie papildomas mūrijimo medžiagų ir darbų sąnaudas. Pasirinkus tvirtus mūro blokus, jos sumažėja nuo 50% iki 5–10%, palyginti su mūru iš minkštų blokelių. Statant iš tvirtų mūro blokų, nereikia papildomai stiprinti sienų dedant perdangas, remiant tradicinius stogus, montuojant patogius laiptus, kabinant sunkesnius daiktus ant sienų, pvz.: kriauklę, radiatorius ir t. t. ARKO mūro blokų gniuždomasis stipris yra nuo 10,0 iki 20,0 MPa. Jie 1,5–2 kartus tvirtesni už keraminius blokus, 3–5 kartus – už keramzitbetonio ir akyto betono blokus;
  2. Sienos garso izoliacija. Neginčijamai įrodyta, kad triukšmas neigiamai veikia žmonių sveikatą ir gyvenimo kokybę. Kuo tankesnė sienų medžiaga, tuo geriau saugo nuo triukšmo, sklindančio oru.  Iš 24 cm storio ARKO blokų sumūryta tinkuota siena izoliuoja 56 dB triukšmo. Vadinasi, Jūs negirdėsite už sienos esančių žmonių pokalbių, veikiančio televizoriaus ir t. t.;
  3. Šiluminė inercija. Ji yra tiesiogiai proporcinga gaminio tankiui. Didžiausia šiluminė sienų inercija – mažiausia kambario oro temperatūros priklausomybė nuo lauko temperatūros pokyčių, patalpose ilgiausiai išlaikoma šiluma.ARKO mūro blokų tankis yra 1310–1600 kg/m³. Tai didžiausias tankis lyginant su kitais blokais.

Be to, labai svarbi techninė savybė yra atsparumas šalčiui. Blokų, kurie be jokių irimo požymių atlaiko ne mažiau kaip 50 šaldymo ir šildymo ciklų (F50), ilgaamžiškumas yra daugiau kaip 100 metų, o gaminių, atlaikančių 25 tokius ciklus (F25), – tik 25 metai. ARKO mūro blokai atlaiko ne mažiau kaip 50 ciklų (F50).

Norint pastatyti šiltą namą, ar svarbi bloko šilumos varža?

Renkantis medžiagas sienų konstrukcijai, reikia išsiaiškinti jų paskirtį. Laikančio mūro paskirtis yra laikyti įvairias apkrovas, o termoizoliacinių medžiagų – suteikti sienoms šiluminę varžą. Ta pati medžiaga negali turėti abiejų savybių.

Šiuo metu rinkoje yra platus pasirinkimas tų statybinių medžiagų, kurių tvirtumas yra nuo 2 MPa iki 20 MPa. Kuo didesnis bloko tvirtumas, tuo mažesnė šiluminė varža. Ir atvirkščiai, kuo didesnė šiluminė varža, tuo blokas minkštesnis.

Techninis statybos reglamentas nustato, kad norminė šiluminė sienos varža R yra lygi 5,0 (W/Km).  Sieną iš ARKO mūro blokų reikia apšiltinti 17–18 cm, iš keraminių – 14–15 cm, keramzitbetonio (30 cm storio) – 13–14 cm, iš akyto betono blokelių (30 cm) – 12–14 cm.

Tad nesvarbu, kurį iš šių variantų pasirinksite. Jeigu sienos šilumos varža yra lygi 5, visada turėsite šiltus namus ir sutaupysite šaltuoju metų laiku.

Ar ekonomiška mūryti iš ARKO blokų?

Taip. Pastatų sienoms naudojant ARKO mūro blokus gerokai sumažėja statybos sąnaudos. Pirma, taupomos medžiagos (kiekį skaičiuojant kubais): techninės blokelių savybės leidžia vieno aukšto namus mūryti iš 15 cm storio blokelių; dviejų ar trijų aukštų pastatus – iš 18 cm storio blokelių. Antra, matmenų tikslumas leidžia taupyti vidaus apdailos medžiagas: sieną iš vidaus užtenka tinkuoti 2–3 mm storio gipsinio tinko sluoksniu ir galima dažyti, klijuoti plyteles ar tapetus. Trečia, blokeliai tvirti, todėl sumažėja išlaidos, skirtos sienoms stiprinti.

ARKO blokai lengvai fiziškai apdorojami. Juos nesunku pjaustyti ir skaldyti. Todėl materialių nuostolių dėl likučių irgi yra labai mažai.

„Jaukus namas“, AB „Specializuota komplektavimo valdyba“, 2007 m. pavasaris / vasara