ARKO.LT/archyvas-uzburiantis-modernumo-kasnis.htm

Archyvas: užburiantis modernumo kąsnis

SUBMENIU

Užburiantis modernumo kąsnis

2017-08-03


Modernioji architektūra įgyja pagreitį. Stilingas vieno aukšto namas Pilaitės mikrorajone už Vilniaus puikiai tinkantis širdyje jaunatviškiems žmonėms. Dinamiškos jo formos glaudžiasi didelėje erdvėje prie pušų kamienų – tikra ramybės sala jame gyvenantiems.

Architektūriniai sprendiniai

Pažvelgus į namo fasadus tampa aišku, kad buvo orientuotasi į šiuolaikinę stilistiką. Architektūrą paryškina modernios statybinės medžiagos ir baltos spalvos plastiškumas. Artėjant prie namo vakare atrodo, kad miško laukymėje trumpam nutūpęs milžiniškas baltas drugys, kurio akys-langai atspindi aplinką ir tarsi joje pranyksta, transformuodami ar kartodami įvairius jos pavidalus. Tačiau optinis namo lengvumas, sąlygotas šiuolaikinių architektų komandos „Arch L.A.B“ sprendimų, tik vienur ar kitus atskleidžia įdomus konstruktyvo principus. „Namą projektavome taip, kad nugarinė jo dalis uždengtų kiemą nuo keliuko, – sako vienas projekto autorių „Arch L.A.B.“ architektų Marijus Vroblevičius. Labai džiugu, kad visus namo kambarius galėjome atsukti į šiltą pietinę ar pietvakarinę puses, toks projektavimas erdvėms suteikė jaukumo, šviesos, šilumos. Pagalbinės patalpos buvo atgręžtos į šiaurę. Visi vieno aukšto namo kambariai turi išėjimą į terasą, kiemą, kur šeima mėgsta leisti laisvą laiką.“

Tai modernios architektūros , šiuo atveju pritaikytos individualiam gyvenamam namui idėjos. Kuriant būsto projektą , architektai stengėsi jį pritaikyti čia esančiam kraštovaizdžiui, taip pat atspindėti ir savininkų gyvenimo būdą. Architektas džiaugėsi, kad tik pradėjus kalbėti apie būsto idėjas ir pasiūlius pirmuosius brėžinius, net gi veidrodiškai erdvę praplečiantį ir padidinantį baseiną, jų nuomonės su savininku greitai sutapo. „Daug laisvės gavome iš šeimininkų, eskizus pavyko padaryti iš karto, – komentavo M. Vroblevičius. Kalbant apie kūrybines architektų paieškas projektuojant namą, tenka atkreipti dėmesį  į ovalo formos terasos stoglangį. „Mums norėjosi išskirtinio lengvumo, o stoglangio idėją padiktavo šeimininkų laisvalaikio leidimo būdas – reikėjo uždengti lauke esančią terasos erdvę nuo lietaus, bet palikti ją pakankami šviesią. Dabar šeimininkai sako, jog, ne tik dieną, bet ir vakare, esant mėnulio pilnačiai, šviesa prasiskverbia ir apšviečia mėgiamą pasisėdėjimo vietą. Kadangi name įsikūrusi keturių asmenų šeima, norėjosi, kad tai būtų patogi erdvė visų gyvenimui, o šiuolaikiniam klientui nebeužtenka vien produkto – kartu su juo turi siūlyti kažką daugiau, kitaip, nestandartiškai, individualiai išskirtines koncepcijas.“

260 kv. m name įrengti trys miegamieji, darbo kambarys, svetainė, virtuvė ir valgomasis bei du vonios kambariai. „Šiuolaikinis žmogus savo gyvenime mielai derina progresą ir naujas idėjas, tai būtinai jungiama su tuo kas funkcionalu ir praktiška. Šie svarbūs aspektai sąveikauja ir namo eksterjere,“ – pasakojo M.Vroblevičius.

Statytojas – ir namo šeimininkas

Namas išdygo per rekordiškai trumpą laiką – 9 mėnesius. „ Kiti kamuojasi bent 2-3 metus, tačiau pats šeimininkas Gintaras Urbonas yra ir statytoja,  turintis savo darbščią brigadą, tai įtakojo ir užtikrino darbų kokybę, sugaištą nedidelį statybų laiką, greitą mūsų architektų kūrybinių idėjų palaiminimą,“ – atkreipė dėmesį vienas iš namo architektų M. Vroblevičius.Šeimininkas G. Urbonas juokauja, kad viskas vyko taip greitai tik dėl vienos priežasties – labai norėjosi persikelti į savo naująjį būstą. „Turėdami tokias erdves, pirtį, baseiną, zoną sportui,  lauke vasarą neturime noro, nei į jokias kitas sodybas, nei prie jūros važiuoti, – sako būsto savininkas, – namuose geriausia.“ Jaukumą ir komfortą stiprina namus supanti gamta, didelis plotas žalios vejos, kurią, anot šeimininko, prižiūrėti vienas malonumas. „Juk pakrutėti reikia“, – juokiasi G. Urbonas. Jis pabrėžė, kad namui atidžiai rinkosi apdailos ir kitas statybines medžiagas,  pavyzdžiui fasadui  atsparius atmosferos ir šviesos poveikiui, gerai paviršių dengiančius dažus.“Pasak G. Urbono namas pastatytas iš „Arko“ blokelių, jie jo pasirinkti dėl kainos ir kokybės santykio, tvirtumo, bei geros sudėties.

Pirmiausia – kokybė

Pasak kompanijos AB „Silikatas“ direktoriaus Vytauto Česnausko ARKO blokelių tvirtumą sąlygoja didelis tankis, o pastarasis yra vienas pagrindinių reikalavimų laikančioms sienoms. Be to kuo jis didesnis, tuo geresnės ir blokelių garso izoliacinės savybės. ARKO M blokai  atsparūs gniuždymui (λvid. ‒ nuo 10 iki 17,5 MPa) ir, skirtingai nei blokai iš kitokių medžiagų, atlaiko didesnes apkrovas. Naudojant šiuos blokus nebūtina papildomų sutvirtinimų perdengiant angas, įstatant sienose platesnius langus. Pasak vadovo, didelis blokelių tankis sąlygoja ir puikią šiluminę inerciją. Kuo ji didesnė, tuo mažesnė kambario oro temperatūros priklausomybė nuo lauko temperatūros pokyčių: žiemą – kambariuose palaikoma šiluma; vasarą – sienos neleidžia prikaitinti patalpų iki lauko temperatūros. Dėl to namo šeimininkai jus ypatingą komforto jausmą. AB „Silikatas“ direktoriaus Vytauto Česnausko pabrėžia, kad ARKO blokelius renkasi vartotojai, kurie vertina sveiką aplinką, nes jie gaminami iš natūralių komponentų – smėlio, kalkių ir vandens. Vadovas sako, kad niekada nesuklys tie, kurie galutinio rezultato statydami namus siekia kokybės, funkcionalumo, ekonomiškumo, ekologiškumo, tvarumo, atsparumo klimatinėms sąlygoms komplekso.

Fasadas pasipuošė balta spalva

Namo fasadai puošnūs – juos šeimininkas padengė dekoratyviniu tinku. Pasirinkus Topcolor  dažų kompanijos gaminį, iš karto patogiam darbui paruoštą silikoninį dekoratyvinį  tinką „Protex silicone“, architektas sugebėjo išgauti maksimalų vizualų ir kokybišką rezultatą, kuris vainikavo išskirtinį susiklausymą, vykdant užsakovo sumanymą. Nesenai atvėrusios naujosios Topcolor dažų parduotuvės Kaune vadovas S. Dapkevičius pataria, kad Protex dekoratyvinių tinkų sukibimą su paviršiumi dar pagerina universalus gruntas su silikono priedais „Protex Quartz grund universal“. Anot parduotuvės vadovo, pagrindinis dalykas nulemiantis namų jaukumą yra vidinis klimatas, o fasadas – svarbiausia grandis, kuri užtikrina pastovią namų temperatūrą – atvėsinant vasarą, bei neišleidžiant šilumos žiemą. Gamintojo Topcolor prekės ženklas Protex garantuoja, kad tinkas ekologiškas, aplinkai draugiškas, produktas ilgalaikis ir be jokios abejonės suteiks fasadui nepriekaištingą, savitą vaizdą, padės sutaupyti energiją ir pinigus, bei šiltai gyventi.Šeimininkas G. Urbonas pasakojo, kad namų interjerą ir jo vertę padidino matiniai, puikiai dengiantys dažai „Ceramic Mat“. Topcolor parduotuvės vadovas patikino, kad dėka jų šeimos namų sienos išliks švarios ilgai, o modernios pagaminimo technologijos dėka pasitaikiusius nešvarumus bus lengviau nuvalyti. Visi Ceramic dažai ekologiški, beveik bekvapiai, jais labai lengva dažyti, kaip ir visiškai matiniais tinkančiais net ir luboms „Ceramic ultra mat“.

Būstas be jokių abejonių pritaikytas žmonėms gyvenantiems pulsuojančiu miesto ritmu.

Straipsnis, Structum 2017,06. Autorė Airida Dagienė.