ARKO.LT/ekologiskumas.htm

Ekologiškumas

SUBMENIU
EKOLOGIŠKUMAS

Gaminio ekologiškumo lygis priklauso nuo jo sudėties ir radionuklidų aktyvumo galutiniame produkte. Kuo labiau natūralios medžiagos naudojamos gamyboje, tuo galutinis produktas ekologiškesnis. Nepamirškite, jog jūsų namo sienos – tai, kas visada yra šalia, tad jų ekologiškumas svarbus ne tik dėl aplinkos apsaugos, bet ir dėl namo gyventojų geresnės savijautos.

Įvairių blokų žaliavų ir sudėties palyginimas:
ARKO blokaiKeraminiai blokaiAkyto betono blokaiKeramzitiniai blokai
Medžiagos sudėtisSmėlis, kalkės, vanduoMolis, smėlis, šamotas ir kt. priedaiKalkės, smėlis, vanduo, cementas, priedai (aliuminio folija ar kiti)Keramzitas (keptas molis), vanduo, cementas.
ARKO blokai – vieni ekologiškiausių blokų rinkoje, nes gaminami tik iš natūralių žaliavų, nenaudojant jokių papildomų komponentų:
  • Švaraus, minkšto vandens, kurį galima ir gerti;
  • Atrinkto lietuviško smėlio;
  • Kalkių – susmulkinto kalkakmenio.
Blokų ekologiškumas ir draugiškumas žmogui taip pat vertinamas, pagal radionuklidų aktyvumą, kuris rodo, kiek galutiniame produkte gali būti medžiagų pavojingų žmogaus sveikatai. Kas tie radionuklidai? Tai – medžiagos, kurios dėl savo branduolių sudėties yra nestabilios, todėl skyla, spinduliuodamos jonizuojančiąją spinduliuotę. Būtent nuo šios spinduliuotės ir kitų radionuklidų savybių priklauso jų poveikis žmogaus sveikatai, kartais dar vadinamas radiotoksiškumu.
Radionuklidų aktyvumai

Visi gaminiai atitinka higienos normas HN 85-2003, o tyrimai atlikti Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijoje, Radiacinės saugos centre. Oficialias tyrimo ataskaitas rasite čia: ARKO, keramzitiniai, keraminiai.(ARKO, keramzitiniai, keraminiai).
SVARBU
  • Jūsų namo ekologiškumas, draugiškumas žmogaus sveikatai yra svarbus visiems žmonėms, tačiau ypatingai – alerginių sutrikimų turintiems žmonėms, o dar labiau – vaikams. Įvertinkite šiuos klausimus prieš pradėdami statybas!
REKOMENDUOJAME
  • Savo mylimų namų statybai rinkties vienus ekologiškiausių blokų rinkoje – ARKO.