ARKO.LT/vandens-igeriamumas.htm

Vandens įgeriamumas

SUBMENIU
VANDENS ĮGERIAMUMAS
Blokų vandens įgeriamumas yra svarbus:
  • Statybų metu;
  • Statybas pabaigus ir namą eksploatuojant.
Kai statote namą, svarbu, kad blokai įgertų optimalų kiekį drėgmės. Jei įgeriamumas bus per mažas – blokai blogai sukibs su mūrijimo skiediniu. Jei blokai įgers per daug drėgmės – prieš tęsiant darbus (apšiltinimas, vidaus apdaila), teks laukti apie pusę metų, kol sienos bus tinkamai išdžiūvusios. Kai namuose jau gyvensite, svarbu, kad kambariuose būtų optimali drėgmė – 40 – 60 proc. Jeigu blokai įgeria daug drėgmės, oras kambariuose bus per sausas ir teks jį papildomai drėkinti.

Atkreipiame dėmesį, kad vieni blokų gamintojai deklaruoja šį parametrą pagal vienus bandymus, kiti – pagal kitus, nors visi deklaruoja „Įmirkis“. Pabandykime juos atskirti į „drėgmės įgeriamumą“ ir „vandens įmirkį“. Drėgmės įgeriamumas – nurodo, kiek blokas turi drėgmės. Matavimas atliekamas taip: blokas pasveriamas, po to džiovinamas iki tol, kol jame nebelieka drėgmės. Išdžiūvęs blokas vėl pasveriamas ir iš skirtumo iskaičiuojamas drėgmės įgeriamumas, išreikštas procentais. Vandens įmirkis – nurodo, kiek blokas, įgeria vandens. Matavimas atliekamas taip: blokas pasveriamas, po to panardinamas į vandenį, mirkomas 48 h. Išmirkius blokas vėl pasveriamas ir nustatomas vandens įmirkis, išreikštas procentais.

Drėgmės įgeriamumas:
ARKO blokaiKeraminiai blokaiAkyto betono blokaiKeramzitiniai blokai
Drėgmės įgėris, %3 - 5nedeklaruoja≈ 102 - 7
Vandens įmirkis:
ARKO blokaiKeraminiai blokaiAkyto betono blokaiKeramzitiniai blokai
Vandens įmirkis, %, LST 1428.18:1997≤ 18≈ 1951,918,8
SVARBU
  • Siekiant visiško komforto ir geros savijautos gyvenamuosiuose kambariuose reikia išlaikyti optimalią 40-60 % drėgmę.
  • Vertindami ir rinkdamiesi blokus, pasitikslinkite, kuris parametras yra deklaruojamas dokumentuose: drėgmės įgeriamumas ar vandens įmirkis. Paprasčiausia tai suprasti, sužinojus, kaip buvo atliekami matavimai.
REKOMENDUOJAME
  • Savo namų sienoms rinktis ARKO blokus.