ARKO.LT/kodel-arko.htm

Kodėl ARKO

SUBMENIU
TVIRTUMAS
Tvirtumas yra viena svarbiausia iš sienų savybių, nors diskusijų ir apie kitas sienoms reikalingas savybes visada buvo, yra ir bus. Tuo tarpu sienos tvirtumas labiausiai priklauso nuo blokų, kurie panaudoti tos sienos statybai, savybių. Pavyzdžiui, jei blokų tvirtumas yra nepakankamas visai sienai yra reikalingas papildomas stiprinimas. Kodėl blokų tvirtumas yra toks svarbus? Nes nuo jo priklauso viso pastato saugumas, nes geras blokų tvirtumas leidžia statybų metu taupyti lėšas bei suteikia emocinę ramybę ir komfortą gyvenant jau pabaigtame name.

Stiprumas – pagrindinė blokų techninė savybė, kuri atitikties deklaracijoje nurodoma, kaip „Vidutinis stipris gniuždant“. Kaip matote lentelėje žemiau, įvairių blokų tvirtumas gali skirtis daugiau nei 14 kartų: nuo 1,4 iki 20 MPa.

ARKO BLOKAIKERAMIKINIAI BLOKAIAKYTO BETONO BLOKAIKERAMZITINIAI BLOKAI
VID. STIPRIS GNIUŽDANT, MPA10 ÷ 207 ÷ 151,4 ÷ 3,63 ÷ 5


Maksimalus stipris gniuždant MpA
Dėl išskirtinio ARKO blokų stiprumo 2-3 aukšto namus galima mūryti iš ARKO M18 (18 cm storis), kai kitų blokų naudojimo atvejais reikia rinktis tik 25 cm ar net storesnius blokus. Renkantis tvirtus, tačiau plonesnius ARKO blokus, įmanoma sutaupyti net iki 28 % mūro. Tai – pagrįsta skaičiais. Taip pat, moksliniais Vilniaus Gedimino technikos universiteto atliktais tyrimais nustatyta, jog sienų iš ARKO blokų nereikia armuoti, norint padidinti gniuždomąjį stiprį. Tuo tarpu sienas iš kitų blokų armuoti yra būtina. Jei šie techniniai parametrai jums ir nerūpi, tikrai įvertinsite tai, kad statant savo namą iš ARKO blokų, bet kurioje vietoje ir bet kurioje patalpoje galėsite ant sienų kabinti net tik paveikslą, bet ir sunkų, stilingą baldą ar spintelę. Sienos tikrai laikys ir nebus rūpesčių, kurių galite turėti, sienas statant iš kitų blokų: pakabinimo tvirtino vietos gali trupėti, skilti ar pleišėti.
SVARBU

Pasirinkę savo namo statybai ARKO M18, galite sutaupyti net 28 % mūro medžiagų, o siena bus tvirtesnė. Turėkite omenyje, kuo didesnis vidutinio gniuždymo rodiklis (matuojamas MPa), tuo daugiau pinigų galime taupyti statybų metu.

REKOMENDUOJAME

2-3 aukštų namų išorines laikančiąsias sienas mūryti iš ARKO M18 blokų.